Goedendag,
ik heb 2 dopen gevonden in dezelfde plaats (Voorthuizen) van hoogst waarschijnlijk dezelfde persoon nl:
via familysearch:
4 Novb: Robert, Z: van Clas Jansen en Teuntjen Reinders (Voorthuizen1703)
https://familysearch.org/ark:/61903/3:1:3QS7-99WK-LHJ7?mode=g&i=17&cc=2038506
en via archieven.nl
4 Novemb Claas Janssen en Fennetjen Reienders Soon Robert
.. huijsen onder Putten (Voorthuizen 1703)
http://www.archieven.nl/nl/zoeken?mivast=0&mizig=310&miadt=0&miamount=20&mistart=0&micols=1&milang=nl&miview=tbl&mibj=1680&miej=1720&mip1=*la*s%7cro*&mip4=vader&misort=last_mod%7cdesc&mif4=Voorthuizen
Gebeurde het dat een doop in twee boeken werd ingeschreven? Identieke dopen behalve de naam van de moeder.
Hartelijke groeten
Marion
Volgens mij heet de moeder in beide gevallen Teuntje.
Het eerste doopboek in je vraag is, te oordelen naar het handschrift, een kopie van rond 1800 van het tweede doopboek.
Van 1692 tot 1804 is het handschrift constant van één en dezelfde persoon.
Rond 1811 moesten alle doop- en trouwboeken verplicht worden ingeleverd bij de Burgerlijke Stand. Veel predikanten en pastoors maakten daarom voor zich zelf een afschrift van het originele boek, alvorens het af te staan aan de authoriteiten.
Nee, er staan echt twee verschillende namen. :-)
Ahh, ja nu begrijp ik het. Dank je Jan.
Volgens mij staan er geen twee verschillende namen. In beide handschriften staat er Teuntje.
Bij deze link staan de twee namen... waarschijnlijk een fout bij het kopieren.. begrijp ik nu na de uitleg.
http://www.archieven.nl/nl/zoeken?mivast=0&mizig=310&miadt=0&miamount=20&mistart=0&micols=1&milang=nl&miview=tbl&mibj=1680&miej=1720&mip1=*la*s%7cro*&mip4=vader&misort=last_mod%7cdesc&mif4=Voorthuizen
1ste is scan 141 (Fennetjen) en de 2de is scan 30 (Teuntjen), dat is wat ik er van maak :-)
Fennetjen (originele doopboek)

Teuntjen (verkeerd overgeschreven)

:-) Bedankt voor de afbeeldingen, lukte mij niet.
Het kan inderdaad voorkomen dat kinderen in twee doopboeken vermeld staan. Dat was het geval bij het gezin van een van mijn oudgrootouders, Klaas Sijmens Duijn (1755-1796). Het gezin woonde in de Beemster/Schermerhorn. Een aantal kinderen staat zowel in het doopboek van De Rijp als in het doopboek van de Beemster.
Opvallend is dat in beide doopboeken de namen van beide ouders als van de getuige anders worden weergegeven. Claas Duijn vs Klaas Sijmensze Duin bijvoorbeeld. Het ging in dit geval om RC-doopregisters.