stamboomforum

Forum logoHelpdesk » Geboorteplaatsen uit kwartierstaat op een kaart opgelost



Profiel afbeelding

Betreft Genealogie Online

Op Genealogie Online kun je startpunten definiëren voor bijv. een stamvader of een proband. Hiervan worden dan een stamboom of een kwartierstaat gemaakt, in tekst- of grafische vorm of versie die geschikt is om te lezen op een e-reader (PDF of EPUB).

Nieuw - voor Premium gebruikers - is dat er bij kwartierstaten nu ook een weergave op een kaart wordt getoond. Deze weergave toont waar de proband en zijn/haar voorouders zijn geboren. 

Een voorbeeld van zo'n "kwartierkaart": http://www.genealogieonline.nl/parenteel-ordelmans/kwartierstaat/I2659/kaart.php

mvg,

Bob Coret

Bob Coret - 19 apr 2013 - 22:28

Bob enkele cartografische tips:

- Gebruik de grootte van het symbool om aan te geven hoeveel voorouders uit deze plaats kwamen

of

- Gebruik de kleur in een glijdende schaal (d.w.z. van licht naar donker of van wit-geel-oranje-rood-bruin-zwart) om de ouderdom (bijv. jongste of oudste voorouder per plaats) aan te geven.

of

- Combineer ouderdom en aantal door gebruik te maken van staafdiagrammen

De kaart wordt dan nog informatiever.

Jules Lauwerier - 22 apr 2013 - 20:54


Jules,

Bedankt voor de ideeën!

> Gebruik de grootte van het symbool om aan te geven hoeveel voorouders uit deze plaats kwamen

Dit is denk ik goed te realiseren en informatief!

> Gebruik de kleur in een glijdende schaal (d.w.z. van licht naar donker of van wit-geel-oranje-rood-bruin-zwart) om de ouderdom (bijv. jongste of oudste voorouder per plaats) aan te geven.

Lijkt me mooi en ook nuttig, maar doordat er meerdere personen in een plaats kunnen zijn geboren minder informatief doordat je dan een keuze moet maken.

Ga er wel eens een experiment aan wagen, ook om te kijken of de performance nog goed blijft want je moet dan wel meerdere ikoontjes laden.

> Combineer ouderdom en aantal door gebruik te maken van staafdiagrammen

Bedoel je dan een staafdiagram in de popup/per plaats?

mvg,

Bob Coret

Bob Coret - 23 apr 2013 - 22:41







De auteur van het eerste bijdrage in dit bericht heeft aangegeven dat de vraag is beantwoord of het probleem is opgelost.

Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu