stamboomforum

Forum logoOnderzoek in Duitsland » Dahmen uit Dahlen



Profiel afbeelding

Ik ben op zoek naar de familie Dahmen uit Dahlen afkomstig.. Graag wil ik mijn familie verder onderzoeken maar ben vast gelopen omdat ze uit Dahlen, Duitsland kwamen. En ik persoonlijk kan niet echt makkelijk even naar Dahlen toegaan om daar naar het archief te gaan..

Ik zoek de volgende informatie.

Mijn stamhoudster van mijn familie Dahmen is Agnes Dahmen. Ik weet weinig over haar. Alleen dat ze uit Dahlen kwam en dat ze een zoon heeft die heet Jan Willem Dahmen geboren op 10 Juni 1799 in Dahlen die was getrouwd met Johanna Maria Christina Hendrickx op 26 nov. 1835. Zij was geboren in Roermond. Jan Willem was overleden op19 Feb 1858 in Roermond. Zij hadden 7 kinderen. 4 zonen en 3 dochters.

Zelf heb ik deze informatie uit het archief in Roermond. Kan iemand mij helpen met deze Agnes Dahmen?

Elisabeth Oosterink - 11 dec 2011 - 11:47

Hallo Elisabeth,

das finde ich bei GenWiki:

 

Dahlen ist eine mehrfach vorkommende Ortsbezeichnung:

Sachsen
  1. Dahlen, Gemeinde im Landkreis Nordsachsen
Sachsen-Anhalt
  1. Dahlen (Kreis Stendal)
  2. Dahlen (39539), Havelberg
Nordrhein-Westfalen
  1. Dahlen (Herzogenrath), Kreis Aachen

Hast du einen Anhaltspunkt wo deine Dahmen's herkommen. ?

Gruß

Gerty

Gerty - 11 dec 2011 - 13:59


In de huwelijksbijlagen in 1835 vind je afschrift van doopinschrijving van 1799, alsook de vertaling:

https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1-18889-99268-38?cc=1831469&wc=10729166

Het gaat hier naar mijn idee om Dahlen (= het latere Rheindahlen), nu deel van Mönchengladbach.

http://de.wikipedia.org/wiki/Rheindahlen

Dahmen is een veel voorkomende naam in dat gebied nabij (Rhein)Dahlen, Rheydt, Wegberg enz.

In Rheydt werd op 30 -10-1765 een Agnes Dahmen gedoopt, dochter van een Joannes Dahmen en een Catharina Tombergs.  Zij zou bijv. in aanmerking kunnen komen, maar dat valt zo nog lang niet te zeggen. 

In 1812 huwt een Agnes Dahmen te Dahlen met een weduwnaar Joannes Theodorus Brass uit het nabijgelegen Giesenkirchen.  Ook zij zou in aanmerking kunnen komen, maar waar ze geboren is?

Misschien vind je hier nog wel wat hints:

http://www.historischer-verein-wegberg.de/Archive/Bevoelkerungslisten.htm

In de  Bevolkingslijst van 1799 van Dahlen staat de gezochte Agnes Dahmen weliswaar niet bij, maar wel Catharina Merbecks die meter was bij de doop in 1799.  In de lijst 1801 staat er wel een Agnes Dahmnen echter als echtgenote van een Mathieu Heyer.  Lijkt me niet de juiste Agnes dan.  Maar Bevolkingslijsten in deze periode waren lang niet volledig noch nauwkeurig...  Misschien woonde de gezochte Agnes op dat moment niet in Dahlen, of juist wel maar werd ze op het moment van telling over het hoofd gezien?  Alles is mogelijk.

Bij het huwelijk van haar zoon in 1835 was Agnes Dahmen ook aanwezig en werd ze genoteerd als zijnde woonachtig in Dahlen.  Dus in 1835 was ze nog in leven. 

https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/TH-1-14374-3734-30?cc=1831469&wc=10729138

Helena - 12 dec 2011 - 10:29







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu