stamboomforum

Forum logoNieuws en updates » digitaliseren kranten van Nederland



Profiel afbeelding
Persbericht NOS teletekst:

26 Mei 2008
Bibliotheek scant miljoenen kranten
De Koninklijke Bibliotheek is vandaag begonnen met het scannen van zo'n acht miljoen historische krantenpagina's. Met het scannen worden de kranten voor de toekomst behouden. Krantenpapier is erg kwetsbaar. Belangrijke informatie dreigt daardoor verloren dreigt te gaan, zegt de bibliotheek.

Het digitaliseren duurt in totaal drie jaar. Het bedrijf dat de oude kranten digitaliseert verwacht per maand zo'n 200.000 pagina's te kunnen verwerken.

Begin volgend jaar worden de eerste resultaten op internet gezet. Het oudste exemplaar is van 1618,toen de eerste krant in Nederland verscheen.

-------------------------------------------

Ik kijk er naar uit.
Een mooie aanwinst voor de genealogen.


Everardus

Everardus Rollema - 26 mei 2008 - 16:51

Hallo Everardus,

Ik had het vandaag ook gezien, inderdaad een mooie aanwinst!
Zie voor links naar de website van het KB mijn bijdrage op http://www.stamboomforum.nl/actualiteit/2/9883/0/kranten_bij_koninklij ke_bibliotheek van afgelopen week.

Je kunt je inschrijven voor een nieuwsbrief door een mailtje te sturen. Dit heb ik gedaan, maar nog geen bericht gekregen.

groet, Frank

Frank van de Velde - 26 mei 2008 - 16:59


Inderdaad Frank, je hebt het al een keer onder de aandacht gebracht.
Via het archiefforum krijg ik directe nieuwsbrieven toegezonden.
Link:
http://www.forum.archieven.org

Er valt tegenwoordig zoveel te lezen, dat je het soms niet meer in de gaten hebt, waar een bericht vandaan komt.

Gr.
Everardus

Everardus Rollema - 26 mei 2008 - 17:13







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu