stamboomforum

Forum logoOnderzoek in Indonesië » Georg(e) Coenraad Philip/Filip Brinkman (1822 - 1882)(Nederlands-Indi?)



Profiel afbeelding

Ik ben op zoek naar gegevens van Georg(e) Coenraad Philip/Filip Brinkman. En dan vooral gegevens van zijn (groot-)ouders en eventueel werkzaamheden. Diverse bronnen heb ik aangeboord, maar ik kom helaas niet verder. Hopelijk dat iemand hier mij verder kan helpen.

Ik heb het één en ander kunnen vinden met betrekking tot partners en kinderen, maar ik weet niet of dat alles is.

Wat ik heb is:

Georg(e) Coenraad Philip/Filip Brinkman

Geboren op 11-07-1822 (te Batavia of Toma aan de westkust van Borneo)

Overleden op 27-11-1882 (te Djokjakarta)

Gehuwd op 9-11-1852 met Johanna Maria Hagemans/Wagemans (1833-1874)

Daarna gehuwd met inlandse vrouw Kasia

Kinderen:

Carolina Wilhelmina Paulina Brinkman (1853-?)

George Henry Willem Brinkman (1856-1926)

Agraphina Margaretha Charlotte Brinkman (1858-?)

Dorothea Margaretha Frederika Brinkman (1862-1908)

Henriëtta Magdalena Charlotta Brinkman (1865-?)

Coenraad Willem Lodewijk Brinkman (1850-1921)

George Christiaan Bernard Brinkman (1851-1908)

Willem/Wilhelm Christiaan Brinkman (?-1897)

Carel Coenraad Filip Brinkman (?-1888)

Wie kan mij verder helpen aan gegevens van Georg(e) Coenraad Philip/Filip Brinkman!

P. Oosterlaar - 6 dec 2011 - 16:09

Er ontbreekt een kind

 

11 januari 1850 te afdeling Pattie geboren Coenraad Willem Lodewijk, zoon van de onchristen
vrouw Kasia, en waarvan zich als vader heeft bekend
gesteld George Coenraad Philip Brinkman.

 

Bron  RA Ned Indie 1851 pagina 404.

 

mvg-Ben

 

 

Ben Wegman - 6 dec 2011 - 16:20

Bronnen RA Ned Indie en IGV bronnenpublicaties.

Ik heb enige losse stukjes overgenomen. Geen bewijs dat genoemde personen inderdaad de ouders zijn van ......\

Doopregister Portugese buitenkerkBatavia
23 dec. 1791 Het kind Hendrik Johann George, geboren 17 december 1791.
Ouders: Willem Brinkman en Regina Lomeijer, echtelieden.
Getuigen: Johan George Jordaan en Regina Lomeijer

Inwoners Batavia 1812
1. Brinkman, Hendrik Johan George
2. Batavia
4. op de Theewaterstraat
6. burger
8. Batavia 12 nov. 1813

Luthers trouwboek Batavia
31.12.1815 Hendrik Johan George Brinkman, jongman van Batavia; met Aurelia Jacoba de Hoop,
van Batavia, weduwe Laurens

Doopregister protestantse gemeente Batavia
16 febr. 1817 Het kind Johanna Jacoba, geboren 8 januari 1816.
Ouders: Hendrik Johan George Brinkman en Aurelia Jacoba de
Hoop, echtelieden.
Getuigen: De ouders

9 mei 1819 Het kind Louisa Wilhelmina, geboren 15 maart 1819.
Ouders: Hendrik Johan George Brinkman en Aurelia Jacoba de
Hoop, echtelieden.
Getuigen: Lodewijk Launij en Susanna Wilhelmina

Geen doop gevonden van George Coenraad Philip Brinkman

Grafinschriften:  Hier rust / Aurelia Jacoba / de Hoop / echtgenoote van / Hendrik Jan
George / Brinkman / geb. 12 Augustus 1798 / overl. 29 Januari 1879.

mvg-Ben

Ben Wegman - 6 dec 2011 - 16:57

Beste heer Wegman,

Bedankt voor uw reactie. Die andere verwijzigen naar de naam Brinkman was ik ook tegen gekomen op de diverse DVD's. Ik durf ook niet te zeggen of het (directe) familie is.

De verwijzing naar George Coenraad Philip Brinkman is ook terug te vinden op enkele militaire stamboekregistraties van (in ieder geval) 2 zonen. Maar helaas geen registratie op zijn naam zelf. Daarom vermoed ik dat hij niet gediend heeft bij het KNIL.

PS Coenraad Willem Lodewijk Brinkman stond wel in mijn lijstje met kinderen Afbeeldingen zijn alleen zichtbaar als u bent ingelogd op het Stamboom Forum

.

P. Oosterlaar - 6 dec 2011 - 17:06

Ik had Coenraad inderdaad over het hoofd gezien.

Omdat George Coenraad Philip Brinkman in de adresboeken voor komt kun je er min of meer van uitgaan dat hij geen militair was.

Ik heb niet gekeken welke films van FS beschikbaar zijn over welke periode. Dat is nog een optie en anders misschien via Arsip Nationaal een akte opvragen. Wellicht lastig omdat het allemaal niet in Batavia plaatsvond.

Aktes opvragen uit Indonesie gaat via het Ministerie van Buitenlandse Zaken

Postbus 20061

2500 EB Den Haag

telefoon 070-3486486

in een verzoek moet je uit de doeken doen wat je nodig hebt en vragen om dit door te geleiden naar de Ambassade in Jakarta,

 mvg-Ben

Ben Wegman - 6 dec 2011 - 18:29

Dus als een persoon in de adresboeken voorkomt, dan zijn ze geen militair? Maar Coenraad Willem Lodewijk komt ook in de adresboeken voor meende ik (als C.W.L. Brinkman). Hij was echter wel een KNIL-militair.

Als ik op FS wil zoeken, moet ik dan Nederland kiezen als ik mensen zoek uit Nederlands-Indië? Als ik voor de optie "Asia" kies, dan kan ik geen Indonesië vinden.

P. Oosterlaar - 7 dec 2011 - 00:11

 Een overzicht van enkele films vindt je hier http://www.igv.nl/ Voor andere films van de Mormonen (FS) betreffende Ned Indie heb ik geen ervaring hoe die te zoeken, Je zou verwachten dat ze wel vermeld zouden worden op hun site..

Films zijn te leen via de family centra en via CBG. Zij kunnen de films indien niet in Nederland aanwezig opvragen in Utah.

In de adresboeken komt inderdaad een C.W.L. Brinkman voor vanaf 1885. In de adresboeken na 1900 die vollediger zijn omdat dan beroep en evt echtgenote wordt vermeld staat hij inderdaad als geg. serg. majoor.

Mogelijk ben ik ooit verkeerd geinformeerd of waren de regels voor 1900 anders.  Was hij nog bij de KNIL in 1885? Want dat is de eerste vermelding van zijn naam.

mvg-Ben

Ben Wegman - 7 dec 2011 - 09:15

Ben Wegman - 7 dec 2011 - 09:18

Ik denk wel dat uw redenatie klopt. Ik heb even de stamboekgegevens erbij gepakt en daarop staat dat hij op 15-12-1881 is afgezwaaid, laatste rang was sergeant-majoor. Dus de eerste vermelding vanaf 1885 zou best kunnen kloppen.

Bedankt voor de links, ik zal eens gaan kijken daar.

Nu heb ik ook een website gevonden www.sifa.nl, maar daar kan ik niet op zoeken. Om technische redenen geeft de site aan, maar dat zegt die al enkele maanden. Heeft u ervaring met deze site?

P. Oosterlaar - 7 dec 2011 - 09:45

De website ligt er al heel lang uit. Je kunt wel informatie inwinnen via hun contactadres. De site bevatte geen zeer specifieke informatie, maar zij hebben wel familiedossiers.

Verdere bronnen voor onderzoek http://www.geneaknowhow.net/digi/bronnen.html

Kies in linkerkolom  algemeen en overzee, internet.

Ook is er een berichtenitem op het subforum Indische families van deze site waarin een opsomming wordt gegeven van diverse onderzoeksbronnen.

http://www.stamboomforum.nl/subfora/127/2/21753/0/bronnen_voor_familieonderzoek_nederlands_indi

mvg-Ben

Ben Wegman - 7 dec 2011 - 10:01

Alvast bedankt voor alle hulp en tips. Hopelijk kom ik op deze manier erachter wie de ouders waren van Georg(e) Coenraad Philip Brinkman en kom ik erachter wanneer deze kant van de familie in Nederlands-Indië is beland. Uiteraard zijn andere tips en/of gegevens nog steeds van harte welkom!! ;)

P. Oosterlaar - 7 dec 2011 - 10:06

In de index van het boek "De bevolking van Banda van 1818 tot 1920" van M.D. Etmans staat een verwijzing naar George Coenraad Filip Brinkman (pag. 462).

Heeft iemand enig idee wat daar vermeldt staat? Is er iemand die dit boek heeft en het voor mij zou kunnen nakijken? Om nou 80,- neer te gaan leggen voor een boek als er alleen maar een verwijzing naar de naam in voor komt, gaat me net ff iets te ver. Maar als daar meer info staat over George Coenraad Filip Brinkman, dan is het misschien nog interessant.

P. Oosterlaar - 8 dec 2011 - 17:38

Gaat moeilijk worden, denk ik.

Jaar:  [1998]
Uitgever:  [Ferwerd : Etmans]
Annotatie:  Europeanen en Inlandse Christenen, uit registers van Kerk en Burgerlijke Stand en andere bronnen gerangschikt in familieverband, met veel vermeldingen van buiten Banda wonende ouders en nazaten, en van vorige en volgende woonplaatsen
Met lit. opg., reg
Omvang:  2 dl (712 p.). : krt. ; 30 cm
ISBN:  90-804543-2-X in ringband, 90-804543-1-1
Trefwoord Depot:  Banda-eilanden; genealogieën
Trefwoord GOO:  Demografie, Genealogie, Bevolkingsontwikkeling, Genealogieën (vorm), 1818-1920; 1800-1900; 1900-1950

Aanwezig bij:  Koninklijk Instituut voor Taal-, Land- en Volkenkunde (KITLV)
Leiden niet uitleenbaar

Aanwezig bij:  Bibliotheek Den Haag
Spui 68, 2511BT Den Haag, uitleenbaar

Aanwezig bij:  Koninklijke Bibliotheek DocumentleveringPrins Willem-Alexanderhof 5, 2595BE Den Haag, tel.: 070-3140310
Locatie:  5124918 [-5124919 ] DEPOTEXEMPLAAR
Uitleenstatus:  niet uitleenbaar / wel fotokopie

Ook ter inzage bij CBG Den Haag.

mvg-Ben

Ben Wegman - 9 dec 2011 - 15:39

Hallo.

Wanneer je met FS een naam zoekt in Ned-Indië gewoon indonesië als land kiezen,ik heb dit al vaak gedaan en soms met goede resultaten.

Groeten,Piet. 

Pieter van de Ruit. - 26 dec 2011 - 15:58

En hoe kan ik in FS Indonesië selecteren bij het zoeken? Ik zie bij het zoeken in Azië Indonesië niet in de lijst staan.

Ik heb alleen de keuze uit de volgende landen: China, India, Japan, Korea, Philippines en Sri Lanka.

M.vr.gr.
Patrick

P. Oosterlaar - 1 jan 2012 - 17:28

Ben Wegman - 1 jan 2012 - 17:35

Hallo Patick.

Ik gebruik de oude zoekmachine van F.S hierbij kun je wel indonesië selecteren

Type bij Google zoeken" mormonen" in.als het goed is zie je een website met de naam:

familysearch.org-familyhistory and genealogy records  Wanneer je deze aanklikt heb je de mogelijkheid om een land te kiezen.zet hem in je favorieten.

Ik gebruik deze oude zoekmachine omdat ik er direct alle namen mee heb in een bepaald land.

Groeten,Piet. 

Pieter van de Ruit. - 2 jan 2012 - 13:36


Kijk eens hier :

http://www.myheritage.nl/site-200509011/de-winter

ga naar stamboom en klik bij Aaltje Clara de Winter om de fam tak te zien

m.v.g.

Guus de Winter - 17 mar 2015 - 23:30







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu