Beste forumleden,
Ik ben bezig met de stamboom van mijn kleinzoontjes.
Hun overgrootmoeder was Sonja Magdalena Mamoto, geboren Soerabaja 1929 en overleden in 2011 in Rotterdam.
Haar ouders waren Willem Frederik Mamoto en Wilhelmina Petronella van Dieken.
Op Roosje Roos vond ik het overlijden van Reni Mamoto, Soerabaja 1933 (11 mnd oud). Dit was dus een broertje/zusje van Sonja.
Wie weet hoe ik verder kan zoeken naar haar voorouders?
Mvrg, anna
Via www.delpher.nl vond ik in Soerabaia ("De Indische Courant) het huwelijk van ene W.F. Mamoto met M.M. de Wijs (19.10.1938). Een tweede huwelijk?
Ook trouwens een faillissement van het echtpaar... (6.3.1940).
Ik heb heel weinig informatie over de familie. Het kan zijn dat de ouders van Sonja gescheiden zijn en beiden opnieuw getrouwd, want ik vond ook op Delpher een huwelijk in januari 1940 tussen een J.L.Ch. Moorrees en W.P. van Dieken.
gr, anna
Voor verdere onderzoeksmogelijkheden zie:
http://www.stamboomforum.nl/subfora/127/2/21753/0/bronnen_voor_familieonderzoek_nederlands_indie
mvg-Ben
Wilhelmina Petronella van Dieken werd geboren op 30-12-1903 te Makassar (bron: RA 1905: B86)
Mogelijk ouderpaar: Geert van Dieken en Magdalena Hetaria. Huwelijksdatum 13-04-1898 te Banda (Neira) (bron: RA 1899: 342).
mvg-Ben
Uit BRP9 (huwelijksregister van Banda, uitgave IGV)
Banda 13-04-1898 Geert van Dieken, oud 41 jaar, ziekenoppasser in het militair hospitaal, zoon van Johannes van Dieken en Arentje Oosterling, beiden overleden; met de inlandse Christenvrouw Magdalena Hetaria, oud 32 jaar , dochter van Matheus Hetaria en Elizabeth Uniputty, beiden overleden
Uit RA 1919: 155
Overlijden Geert van Dieken 11-11-1915 te Makassar
mvg-Ben
Met dank aan Ben.
Bron Groninger archieven
Kind:Geert van DiekenGeslacht:ManGeboorteplaats:GroningenGeboortedatum:woensdag 14 oktober 1857Vader:Johannes van DiekenLeeftijd:49Beroep:commies poortierMoeder:Arendje OosterlingLeeftijd:41Gebeurtenis:GeboorteDatum:woensdag 14 oktober 1857Gebeurtenisplaats:GroningenDocumenttype:BS GeboorteErfgoedinstelling:Groninger ArchievenPlaats instelling:GroningenCollectiegebied:GroningenAktenummer:885Registratiedatum:16 oktober 1857Akteplaats:GroningenCollectie:Bron: boek, Periode: 1857Boek:Geboorteregister 1857
Johannes van Dieken, geboren in Groningen, gep. sergeant, zoon van Hinderk Jans, timmerman, en Christina Rebekka van Aan, relatie: Wilhelmina Reints Veerman/Arendje Oosterling, overlijdt in Groningen op 21.6.1863.
Beste allen,
hartelijk dank voor jullie reakties.
Ik heb inmiddels van de opa van mijn kleinzoontjes vernomen dat zijn grootouders inderdaad gescheiden zijn en hij zijn echte opa (Mamoto) nooit gekend heeft, wel zijn stiefopa Moorrees.
WF Mamoto zou een Ambonees zijn en hij noemde ook Makkassar.
Zelf heb ik inderdaad ook diverse familieberichten via Delpher gevonden.
Ik ga kijken of ik met de door jullie gevonden info verder kom.
Bedankt, Anna
Johannes van Dieken, geboren op 25.10.1807 in Groningen, weduwnaar van Wilhelmina Reints Veerman, huwt in Groningen op 8.11.1846 met Arenje Oosterling, geboren in Oude Pekela op 14.10.1816, dochter van Geert Jans Oosterling, commies belastingen, en Trijntje Konrades Ferenga.
Een kind wordt gewettigd.
Hendrik Oosterling, zoon van Arendje Oosterling, is in Groningen geboren op 12.1.1846 - het kind wordt door Johannes van Dieken erkend op 8.11.1846.
De geboorteaangifte van Hendrik Oosterling, zoon van Arendje Oosterling, is in te zien via image 23.
Vader Johannes van Dieken geeft die geboorte niet aan.
In de marge staat dan de wettiging.
@ Bedankt Karssenberg, ik denk dat ik met van Dieken zo wel verder kom.