stamboomforum

Forum logoOnderzoek in België en Luxemburg » Burgelijke stand in belgie



Profiel afbeelding

Hallo forum!

Weet iemand of, en hoe, iemand te zoeken in het belgische BS?

Mvg

Mars

Mars - 22 nov 2013 - 11:38

Ik zou hier beginnen: 

Gaat het om een specifieke plaats of periode?

BertKoor - 22 nov 2013 - 12:23

Hallo Bert,

hartelijk dank voor jouw snelle reactie.

Het gaat over de grensstreek rondom Maastricht waar mogelijk een geboorte is geweest van een kind dat

wellicht niet erkend is door de vader.

Probleem is...de moeder is ook (nog) niet bekend :(

Zojuist gemeenten Maastricht en Kerkrade aangeschreven met een verzoek om een persoons-, woon-, of gezinskaart waarop dan hopelijk weer de moeder is terug te vinden.

(De vader was op dat moment nog niet gescheiden.)

Met vriendelijke groet,

Mars

Mars - 22 nov 2013 - 12:35

Waarom heeft u het aan de gemeente gevraagd? Als het goed is, dan hebben die gemeenten hun archieven van hun bevolkingsregister overgedragen aan het regionale archief, in dit geval het RHCL. Die willen (tegen betaling) best onderzoek doen lees ik net, http://www.rhcl.nl/page.asp?id=992 helemaal onderaan.

Dit natuurlijk ervan uitgaande dat deze geboorte langer dan 100 jaar geleden was. Anders is die niet openbaar, berust hij nog bij de gemeente, en zult u bijvoorbeeld een kopie van de overlijdensakte moeten overleggen voordat u meer gegevens kunt krijgen. Dit in verband met de privacy.

Heeft u ook http://www.allelimburgers.nl/genealogie.php al geprobeerd? Die heeft ook enkele grensplaatsen uit België onder hun beheer.

Maar heeft u van de betreffende persoon tenminste de gegevens van het overlijden of een evt huwelijk?

BertKoor - 22 nov 2013 - 13:00


De bewuste vader is in '95 overleden.

Hopelijk krijg ik die kaart(en).......

Zoals gemeld was de vader nog gehuwd/niet gescheiden.

Wellicht staat daar op met wie hij samenleefde.

Als het mag stuur ik u een PB?

Mvg

Mars

Mars - 22 nov 2013 - 13:05







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu