"Beter goed gejat dan slecht bedacht"...
Er is op dit forum al heel veel geschreven over het ongevraagd overnemen van gegevens uit de publicaties op Genealogie Online.
Op zich is daar niets op tegen, het is slechts een weergave van openbare feiten.
Sommige genealogen vermelden dan de bron (dat siert hen), waarvoor dank.
Anderen nemen contact op om meer informatie. Altijd leuk om met anderen informatie uit te wisselen en/of van gedachten te wisselen.
Al dan niet gevraagd:
met bronvermelding: prima
zonder bronvermelding: m.i.respectloos, maar het zij zo
Maar dan ....
overnemen en dan stompzinnige fouten daarbij maken ... how low can you go
Een niet nader te noemen persoon heeft uit mijn publicaties vele personen overgenomen (waarbij ik zo 1,2,3 niet de relatie met zijn familie kan vinden, maar dat terzijde)
Hij heeft de schrijfwijze van de familienaam sinds circa 1785 klakkeloos gekopieerd naar eerdere voorouders, ook voor de periode dat de naam werkelijk heel anders werd geschreven en zelfs voor de oudste stamvader die nog geen achternaam gebruikte maar alleen werd aangeduid als "Johann op de kale berg"
O n b e g r ij p e l ij k
Als je iets jat, doe het dan met verstand.
De originele gegevens (bewijsmateriaal in mijn bezit):

En hier het prutswerk:

Ik weet het, dit bericht lost niets op ... maar: gedeelde smart is halve smart, toch?
Voor degenen die informatie willen hebben over de personen in mijn stambomen: vraag het gewoon even. (Waarschijnlijk bijt ik niet)
Grtn