stamboomforum

Forum logoArchiefinstellingen, bronnen en inventarissen » Vraag over begraafboeken



Profiel afbeelding

Ik ben nog wat nieuw in de DTB periode en kom dan ook met enige regelmaat dingen tegen die me voor vraagtekens stellen. Zo kom ik zojuist in een begraafboek van Dordrecht tegen "François du Fajan, over de Pelsebrug, laat kinderen na met 2 koetsen extra"

https://www.regionaalarchiefdordrecht.nl/archief/zoeken/?mivast=46&miadt=46&mizig=100&miview=tbl&milang=nl&micols=1&misort=last_mod%7Cdesc&mires=0&mif1=461&mip3=fran*&mizk_alle=fajan&mib1=461 (op nr 36 - rechts 3 februari 1787)

Nu is mijn vraag: wat betekent de toevoeging "met 2 koetsen extra".  Heeft dit te maken met de begrafenisstoet en een vorm van rijkdom soms? Of zit ik er dan volledig naast.

Elianne Fijan - 10 sep 2018 - 19:57


Uit de overige inschrijvingen in het boek blijkt, dat het inderdaad om de samenstelling van de stoet gaat.
Vaak staat er "met volk er agter" (lopend dus)
Behalve de wagen voor de kist waren er blijkbaar dus twee volgkoetsen voor familie en andere nabestaanden.

Zo iets zie je vrijwel nooit in zo'n boek. Hoe rijk hij was kun je er natuurlijk niet uit afleiden, maar een arme jongen zal hij dus niet geweest zijn.

Nog een opmerking: het woordje over is ons woord tegenover.
Hij woonde dus tegenover de Pelserbrug, in de Voorstraat of in de Grotekerksbuurt (ligt eraan van welke kant je kijkt).

Uitgeschreven lid - 10 sep 2018 - 20:16







Plaats een reactie

Om reacties (en nieuwe onderwerpen) te plaatsen op het Stamboom Forum dient u eerst in te loggen! Nog geen lid? Registratie is gratis en snel!


Inloggen Registreer nu