De registers zijn heel vaak onvolledig ingevuld. Volgens de letter van instructie van de Hervormde Kerk moesten doop en geboortedatum vermeld worden. Vele hielden zich niet aan dit voorschrift. Bij de trouwregister moesten ook de ouders vermeld worden.
Dat ik zelve nog nooit gezien.
Er is nog meer slordigheid. In Noord Holland heb ik eenmaal gelezen " Mert minachting voor mijn collega, deel ik u mede dat in de afgelopen periode de navolgende kinderen gedoopt zijn..
Ook de kerkvisitatie wordt nog al eens genoteerd: dat doop- en trouwboeken niet in orde waren. Soms wordt er op gedragen een nieuw register aan te leggen.
Je zult het moeten doen met de DTB boeken zoals die in 1811 zijn ingeleverd. Op grond van de een Franse wet uit 1792 had de Maire het recht om deze boeken ten behoeve van de in te voeren Burgerlijke Stand in te vorderen. Het zijn dus gerechtelijke documenten, daarvan heb jij als onderzoeker geen recht om deze wijzigen.
Wat jij in jouw eigen genealogische aantekeningen doet is jouw zaak. De door jouw toegevoegde data bieden geen enkele vorm van zekerheid, want je was niet aanwezig toen het gebeurde.
In Noord Holland waren sommige DTB boeken. in de jaren 1920 -1940 in zo'n slechte staat dat opnieuw zijn overgeschreven.
Je moet doen met de gegevens zoals deze bewaard gebleven.
Groeten van Terkos