André,
Je hebt zeker een punt indien je een vervolg dossier nodig hebt.
Wat denk je van bezoekers die ver van het CBG wonen.
Buitenlandse bezoekers.
Spontane bezoekers.
Het lijkt me wel een moeilijk uit te voeren proces om de dossiers openbaar via scan online te gaan zetten.
Vele dossiers bevatten informatie die behoorlijk met de privacy in gedrang komen.
Je hebt dunne en dikke dossiers.
Wat zet je wel of wat zet je niet online.
Wat mag je wel downloaden en welke stukken niet en inderdaad wat gaat dit kosten?
Stukken die niet relevant zijn, dan ben je ook je eenheden kwijt.
Bij advertenties is dat nu ook een probleem, je bent al veel eenheden kwijt aan pagina's waar je niets aan hebt en zonder de garantie dat je inderdaad iets vindt!
Wie gaat dat allemaal beoordelen?
Auteurs dienen benaderd te worden voor toestemming, zover ze nog bekend zijn.
Dossiers zullen denkelijk bij het NA ingezien moeten worden.
Al met al nog een zeer grijs en mistig veld.
Is een spoed PK/PL nog direct aan te vragen in de studiezaal van het NA/CBG?
-----------------
Verder:
Ik heb erg veel moeite, dat de toezicht op microfiches gaat verdwijnen i.v.m. het verkeerd terugzetten van de fiches.
Fiches zouden ontvreemd kunnen worden, worden zij voorzien met een magneetje, zodat niet per ongeluk een fiche kan worden meegenomen?
Nieuwe bezoekers moeten direct in de bronnenzaal iemand kunnen aanspreken als zij informatie willen hebben en uiteraard met kennis van zaken.
Het is al te makkelijk tegenwoordig om mensen als poppetjes te zien en er een streep door te halen.
Waarom niet eerst een enquette gehouden onder de vrienden en bezoekers van de studiezaal.
Het zal ongetwijfeld een geld kwestie zijn, gaat het geld van de subsidie op aan het huren van het pand, kan de salarissen van de mederwerkers niet meer betaald worden, brengt de lidmaatschappen van de vrienden te weinig op, te weinig betalende bezoekers in de studiezaal?
Is het overdragen van WWW hier debet aan, een project die door de strot van het CBG is geduwd?
Hopelijk geeft de heer van Drie op dit forum een duidelijke uitleg?
Ik heb hem de link toegezonden van dit topic.
Uiteraard kunt U zelf Rob van Drie benaderen via zijn e-mailadres om zijn reactie op dit forum te geven, hij heeft dit zelf in de nieuwsbrief aan gegeven.
rob.vandrie@cbg.nl
Uiteraard mag U ook Uw mening in dit topic geven, als U een (voormalige) bezoeker van het CBG bent geweest of nog steeds de studiezaal bezoekt.
Groet,
Everardus
https://www.stamboomforum.nl/profiel/803